Vedení společnosti

Stabilní společnost zaměřená na budoucnost – to je dvojí vedení společnosti REICHHART. V čele naší rodinné firmy jsou již 17 let společně a úspěšně Michael Jackl a Alexander Reichhart.

Alexander Reichhart

Alexander Reichhart, narozen v roce 1972, je ženatý a má dvě děti. V roce 1995 úspěšně dokončil svá finanční studia a následně zahájil studium podnikové ekonomiky na Vysoké škole v Mnichově, kde získal diplom v roce 1999. Od roku 2000 je zodpovědný jako jednatel za finance prodejního oddělení, controlling, nákup, lidské zdroje a IT.


Alexander Reichhart je aktivním členem dozorčí rady Vysoké školy v Mnichově (fakulta podnikohospodářská) a je také čestným soudcem u finančního soudu v Mnichově.

 

Michael Jackl

Michael Jackl, narozen v roce 1960, studoval po maturitě podnikovou ekonomiku na vysoké škole Ludwig-Maximilians-Universität München. Po získání diplomu v roce 1988 nastoupil do společnosti REICHHART, v roce 1991 převzal odvětví přepravy a od roku 2000 je jednatelem. Jeho povinnosti zahrnují pole kompetencí v oblasti odborné podnikové logistiky, skladování, postupných dodávek a montáže, přepravní logistiky a oddělení prodeje, řízení kvality, firemní komunikace a pojištění.

 

Řízení kvality

U společnosti REICHHART je pro nás důsledná kvalita tím nejdůležitějším ve všem, co děláme. Prvotřídní logistické služby jsou naší prioritou.


Tyto požadavky splňuje tím, že naše kvalitativní kritéria přizpůsobujeme podle požadavků našich zákazníků a také interně při neustálém zvyšování kvality. Transparentní struktury a sledovatelné procesy mají efektivní potenciál a přinášejí úsporu nákladů. Zároveň tak minimalizujeme rizika a zajišťujeme bezproblémový průběh procesů.


REICHHART je certifikován podle normy ISO 9001. Na přání realizujeme také požadavky pro automobilový průmysl podle VDA 6.2, ISO/TS 16949. Abychom kvalitu zajistili podle celého hodnotového řetězce, očekáváme toto také od našich dodavatelů a partnerů. Základem jsou pravidelné pohovory na základě standardizovaného vyhodnocení dodavatelů.

  • Pravidelné analýzy rizik a rušivých faktorů
  • Individuálně přizpůsobené měření výkonnosti (KPI) pro trvalý proces controllingu
  • Interní audity
  • Smysluplná standardizace logistických procesů
  • Kontinuální sledovatelnost
  • Kompletní dokumentace

Řízení znalostí

Společnost REICHHART se považuje za učící se organizaci, která rozvíjí, vyhodnocuje, sdílí a používá znalosti s orientaci na procesy. Řízení znalostí je pro nás společná snaha přesahující hranice podniku. S naším řízením znalostí sledujeme naši vizi:

Propojovat znalosti lidí, společně se učit a chytřeji uplatňovat výsledky.

Díky vytváření sítí znalostí zvyšujeme naši efektivitu a tvorbu hodnot. Zpochybňováním dosavadních znalostí rozvíjíme jedinečná a udržitelná řešení pro naše zákazníky.

 

TRVALE UDRŽITELNÝ ROZVOJ

Pro nás jako rodinný podnik znamená trvalá udržitelnost to, že převezmeme zodpovědnost. Proto se angažujeme v komplexně udržitelném trvalém rozvoji ve třech oblastech: sociální věci, ekologie a ekonomie.

Green Logistics

Při profesionalizaci a neustálém rozvoji našich logistických služeb v celém dodavatelském řetězci hraje klíčovou roli řízení, které je udržitelné a šetrné k životnímu prostředí.

V logistickém odvětví s intenzivními emisemi přebíráme zodpovědnost za rozvoj našich dopravních koncepcí v souladu s ekologickými a ekonomickými faktory. Naše plánování a řízení dopravy, stejně tak jako flotila REICHHART, jsou parametry pro efektivní a udržitelnou implementaci zelené logistiky.

Další informace

Naše odpovědnost

Naši zaměstnanci jsou základem našeho úspěchu. Na prvním místě u nás proto je myšlení orientované na hodnoty a ohleduplná soudržnost. Požadujeme a podporujeme naše zaměstnance, upozorňujeme na perspektivy a nabízíme flexibilní rámcové podmínky. Kromě toho se angažujeme v oblasti životního prostředí a společnosti.

Další informace

Umístění

Historie

2017

50 let společnosti REICHHART

Naše výročí vnímáme jako příležitost k dalšímu evolučnímu vývoji naší firemní identity a jejímu zaměření na budoucnost. V novém REICHHART design se odráží souhra mezi pokrokem a tradicí, a je tak zřejmé, že: I nadále budeme navrhovat efektivní a ekonomická logistická řešení díky kompetencím a zanícení – řešení šitá na míru individuálním potřebám našich zákazníků.

2016

Založení společnosti REICHHART just in time Česko s. r. o.

V plzeňské části Valcha máme od roku 2016 zastoupení v podobě české dceřiné společnosti REICHHART just in time.

2014

Založení společnosti REICHHART digital logistics GmbH

Tato společnost zahájila svoji činnost jako dvoučlenný podnik s jednateli André Wagnerem a Janem Müllerem. Dnes má REICHHART digital logistics 24 zaměstnanců ve Frankfurtu a Gilchingu.

Díky vývoji vlastního logistického softwaru motus drží společnost REICHHART prst na tepu doby. Od roku 2015 se toto řešení začíná používat v Oberkochenu, například při přebírání zboží nebo při sledování zásilek. Krátce poté se přidává pobočka Pliening.

 

2009

Založení společnosti REICHHART just in time GmbH

2009 získává společnost REICHHART podíl ve společnosti LOBEKO GmbH, s jejímž jednatelem Georgovi Berberichovi získává nového podnikového partnera a nezbytné kompetence související s vlastním vozovým parkem. Počátkem roku 2010 je „REICHHART just in time GmbH“ přejmenována a od té doby je nedílnou součástí společnosti.

2006

Založení společnosti REICHHART Logistique France SARL

Výroba a následné poskytování automobilových součástí pro francouzského výrobce OEM tvoří portfolio francouzské dceřiné společnosti REICHHART. Sídlo této společnosti je v Feignies/Maubeuge v severní Francii.

2003

Založení společnosti REICHHART Logistik Austria GmbH

Kvůli smlouvě s dlouholetým zákazníkem Eberspächer jsme se v roce 2003 poprvé odvážili přes hranice a zakládáme společnost REICHHART Logistik Austria GmbH s pobočkou v blízkosti města Graz. Výroba a montáž patří k základním kompetencím naší rakouské dceřiné společnosti.

1999

Nástup Alexandra Reichharta

Bezprostředně po svých zkouškách nastupuje do společnosti Alexander Reichhart. Jen o sotva tři měsíce později, dne 1. ledna 2000, zaujímá vedle Michaela Jackla místo ve dvojitém vedení společnosti REICHHART.

1990

Logistické smluvní služby

Naše portfolio služeb od začátku 90. let rozvíjíme dále a uzavíráme první smlouvy o logistických službách. Cílem je nabízet zákazníkům komplexní řešení z jediného zdroje. Jako součást outsourcingového projektu přebíráme přepravní oddělení u společnosti Dornier Luftfahrt GmbH Oberpfaffenhofen pro rozměrné letecké součásti vyráběné v této společnosti.

1988

Nastupuje Michael Jackl

Po dokončení studia podnikové ekonomiky nastoupí Michael Jackl jako asistent jednatele do společnosti REICHHART. Díky jeho úspěchům při rozvoji společnosti je začátkem roku 1991 jmenován jednatelem.

1969

Velký zákazník STAHLGRUBER

S historií firmy REICHHART je nerozlučně spojen náš hlavní zákazník STAHLGRUBER. Tato spolupráce byla zahájena v roce 1969 – dnes se ohlížíme za zhruba 50letým partnerstvím.

1967

Založení společnosti

Dne 1. dubna 1967 založil Horst Reichhart v Gilchingu podnik pro obecnou nákladní přepravu. V tuto hodinu se zrodila společnost REICHHART. Společnost začínala jako jednočlenný podnik, přičemž dnes již zaměstnává kolem 1000 zaměstnanců.

Top